Şerit Led Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SSS: Lümen nedir?

Lümen, insan gözü olarak algılanan parlaklığın ölçümüdür. Akkor aydınlatma yüzünden, ışığın parlaklığını ölçmek için watt kullanmaya alışkınız. Bugün, lümeni kullanıyoruz. Lümen, hangi LED şerit ışığını bakmanız gerektiğinde seçeceğiniz en önemli değişkentir . Projeniz için hangisinin en iyi olduğunu belirlemeden önce LED şerit ışıkları arasındaki lümen çıktısını karşılaştırdığınızdan emin olun. 

SSS: AC nedir?

Bu Dalgalı Akım. Çoğu evde ve ticari alanda kullanılan elektrik budur. Çoğu kez hat voltajı ve numarası ülkeden ülkeye değişir. ABD hat voltajı genellikle 90V-220V iken, Avrupa'da genellikle daha yüksektir.

SSS: DC nedir?

Bu Doğru Akım. Piyasadaki çoğu LED şeridi, düşük gerilim DC kullanmaktadır. Normalde 12V veya 24V DC olan LED şeritleri için AC voltajını uygun bir seviyeye indirmek için bir transformatör veya düşük voltajlı bir pil çoğunlukla gerekir.

SSS: LED'leriniz sabit mi, sabit mi?

Tüm şerit ışıklarımız sabit voltaj gerektirir. Sabit bir voltaj güç kaynağı, voltajı sabit bir düzeye ayarlayan bir elektrik güç kaynağıdır. Wowled LED şerit ışıklarında, kullanılan LED şeridine bağlı olarak sabit bir 12V veya 24V gerekecektir.

SORU nedir ve neden önemlidir?

Renk Oluşturma İndeksi (CRI), güneş ışığına kıyasla renklerin bir ışık kaynağının altına nasıl baktığının ölçümüdür. Bir LED şerit ışığının CRI'si hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir; çünkü renklerin ışık kaynağı tarafından doğru bir şekilde temsil edildiğinden emin olmak istersiniz.CRI, 0-100 arasında bir ölçekte ölçülür. Çoğu uygulama için endüstri standardı 80+ CRI, 90+ CRI ise renk doğruluğu gerektiren durumlar için gerekli olma eğilimindedir. Bizim Yanabilme Ultraparlak Yüksek CRI Serisi fotoğrafçılık aydınlatma, perakende aydınlatma, banyo ya da salon aydınlatma ve konut aydınlatma için kullanılmaktadır. CRI'nin önemi hakkında daha fazla bilgi için, burayı tıklayınız .

SSS: LED perdesi nedir ve ulaşmak istediğim ışık türünü nasıl etkiler?  

LED aralığı, bir şerit üzerindeki ayrı cipsler arasındaki mesafe (FPCB). Sahanın projenizde oynadığı önemi anlamak için kesinlikle çok önemlidir. Zift ne kadar kısa olursa ışık o kadar üniform olur ve daha az lekelenme olur. LED aralığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve okumak için buraya tıklayın .

SSS: 3528 LED'ler v 5050 LED'ler arasındaki fark nedir?

LED cipsleri hepsi eşit değil. Dört basamak milimetre cinsinden yongaların boyutlarını temsil eder. Örneğin, 3528 yongası 3,5 mm x 2,8 mm'dir.Bazı cipsler diğerlerinden daha parlaktır ve bazıları özel kullanımlar ve kısıtlamalara sahiptir. Çip boyutu fark hakkında daha fazla oku burada .

SSS: Renk sıcaklığı nedir?

Işık rengi, renk sıcaklığına bakılarak nicelenebilir. Beyaz ışık Kelvin (K) cinsinden ölçülür. Çoğu beyaz ışık 1800K ile 6500K arasında bir spektruma düşer. 3000K'ye yaklaştığınızda, ışık olağanüstü derecede daha sıcaktır. Yelpazenin diğer ucunda, 6500K'ya yaklaştığında ışıkların mavi-göl tonusu ve daha serin bir tonu var.

SSS: Hangi renk sıcaklığını seçmeliyim?

Projeniz için doğru renk sıcaklık ışıklarını seçmek çok önemli ve seçtiğiniz parlaklık kadar önemlidir. Projenizin olmasını istediğiniz görünümü ve hissi düşünün. Hangi renk ışıkları var olacak? Işık yapmak istediğiniz malzemeler hangi malzeme ve renktir?

 

SORU: mA veya mAmp nedir?

1/1000 veya 0.001 / 1 amperdir. LED şeritleri kullanırken, LED'lerin akım çekiminin bir amperden daha az olması yaygın bir durumdur. Bu durumda amper çizimini göstermek için miliyamplar kullanılır. Bunun bir örneği, ½ amp çekmenin 500mAh'ye eşit olmasıdır.

SSS: Watt nedir?

Bir watt, potansiyel farkın bir volt ve geçerli bir amper olduğu bir elektrik devresindeki güce karşılık gelen, saniyede bir jöre eşdeğerdir. Bir watt, amper ile çarpılan voltaja eşittir. Elektrik şirketiniz, tükettiğiniz enerjinin miktarını bu şekilde takip eder.

SSS: Binning nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, binning, LED'leri üretim sırasında aynı renk sektörünün LED'leriyle eşleştirmek için gruplandırma işlemi. Örneğin, 2700K'lık tüm cips birlikte 'kutuya konur' ve daha yüksek / düşük renk sıcaklığına sahip cipslerden ayrılır. Binning hakkında daha fazla bilgiyiburadan edinebilirsiniz 

SSS: LED (Işık Yayan Diyot) nedir?

Bir Işık Yayan Diyot (LED), doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren katı hal yarı iletken bir cihazdır. Bir LED ışığının nasıl ışık ürettiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın .

SSS: Katı hal aydınlatması nedir?

Hareketli parçalar veya çevreyi kıran, kıran, parçalayan, sızdıran veya kirleten parçalar içermeyen aydınlatma cihazları. LED'ler ışık üretmek için elektrikli filamentler veya gazlar kullanmazlar.

SSS: Işık etkisi nedir? 

Bu, lümen çıktısını ölçerek ve ardından bu rakamı vat olarak bölerek hesaplanır. Örneğin, 300 lm / ft'lik bir lümen çıkışı ve 3 w / ft'lik bir su çekişi olan bir şerit, 100lm / W'lik bir verimliliğe sahiptir.

SSS: Işık Yoğunluğu Dağılım Diyagramı nedir?

Işınlanan ışık demetlerinin açısını belirlemek için bir testtir. TM30 vs CRI sayfası.

SSS: Isocandela diyagramı nedir?

Bir ışık kaynağının parlaklık dağılımının grafik gösterimi. TM30 vs CRI sayfası.

SSS: Fidelity Index (TM-30) ne anlama geliyor?

Gözlenen ışık, 99 renk örneği kullanılarak renkleri güneş gibi ne kadar renkte işleyebilir. TM30 vs CRI sayfası.

SSS: Gamut Index (TM-30) ne anlama geliyor?

Doymuş veya doygun olmayan renkler (renklerin ne kadar yoğun olduğu). TM30 vs CRI sayfası.

SSS: Renkli vektör Grafik (TM-30) ne anlama geliyor? 

Hangi renklerin doymuş / desatürasyona uğradığı ve 16 renk kutusunun herhangi birinde renk değişikliği olup olmadığı. TM30 vs CRI sayfası.

Soru: CQS - Renk Kalitesi Ölçeği ne anlama geliyor?

Doymamış CRI ölçüm renklerine bir alternatif. Kromatik ayırımı, insan tercihi ve renk sunumu karşılaştırmak için kullanılan 15 derece doymuş renk vardır. TM30 vs CRI sayfası.

SSS: Bir goniofotometre nedir? 

Işık yoğunluğu dağılımını, verimliliğini ve armatürlerin ışık akısını denemek için fotometrik bir cihaz.

SSS: IP neyi ifade ediyor?

Bu, bir ürünün farklı ortamlarda çalışabilme yeteneğini tanımlayan bir derecelendirme sistemidir. IP bir kısaltma "Kaçak Koruma" dır. Bir maddenin katı nesnelere (toz, kum, kir vb.) Ve sıvılara karşı koruyacağı bir ölçüsüdür.

IP derecelendirmesi 2 sayıdan oluşur. İlk sayı, katı cisimlere (toz, vb.) Karşı koruma ve ikinci numara sıvılara karşı koruma anlamına gelmektedir. İşte IP derecelendirmeleri hakkında eksiksiz bir makale .

SSS: IP65, IP67 ve IP68 arasındaki fark nedir?

Yaygın olarak satılan IP65, IP67 ve IP68 şeritleri arasındaki farklar hafif ancak çok önemlidir. Yukarıdaki grafiği kılavuz olarak kullanarak, tüm şeritlerin katı ve tozdan en üst düzeyde korunduğunu görebiliriz. Varyasyonlar sıvılara karşı koruma ile birlikte gelir.

IP65 = Suya dayanıklı. "Herhangi bir açıyla su püskürtücülerine karşı korunmuştur" * IP65 LED ışıklarını suya batırmayın, su geçirmez değildir.

IP67 = Suya dayanıklı plus. "Geçici suya batırma olaylarına karşı korunmuştur (10 dakika)" * IP67 LED ışıklarını uzun süre suya batırmayın, su geçirmez değildir.

IP68 = Su geçirmez "3 metreye kadar kalıcı suya batırma olaylarına karşı korunmuştur"   

 

LED ŞERİT LAMBALARI

Temeller

SSS: LED şerit ışıkları satın almadan önce bakmak için en iyi 4 karşılaştırma faktörü nedir? 

1. Projeniz için gereksinimleri bildiğinizden emin olun, daha sonra seçeneklere bakarken lümen çıktısını, CCT'yi ve CRI'yi karşılaştırın. 
2. LED şerit boyutunu ve makaradaki fiş sayısını karşılaştırın. 
3. LED şerit ışığının kullandığı voltaj ve voltajı anlayın. 
4. Ürünlerin doğrulanabilir nitelikte olduğundan emin olun.

Bu üst düzey hususlar hakkında daha fazla ayrıntı okumak için buraya tıklayın .

SSS: Bir LED şerit ışığı nedir ve nasıl çalışır?

Bir LED şerit ışığı, LED'lerle doldurulan esnek bir devre karttır. Şerit aydınlatma, normalde erişemeyeceğiniz yerlerde güçlü, enerji tasarruflu, gizli aydınlatma armatürleri takmanıza izin verir.

Bir LED şerit ışığı kullanmanın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bilgi ekranına göz atın. Bizim göz atın katalog Wowled için kullanılabilecek hafif şeritler LED birçok uygulama görüntülerini de.

SSS: LED'ler nasıl ışık üretir? 

LED SMD'nin ortasında bir N-tipi ve bir P-tipi yarıiletken bulunur. N-tipi elektronları, P-tipi delikleri vardır. Delikler ve elektronlar boşluğu hızla geçip bir araya getiriyorlar. Birleştirdikçe, fotonlar üretir ve bu da foton parçacıkları üretir.

SSS: Wowled LED şeritleri kesilebilir mi?

Evet, istenilen uzunlukta kesilebilirler. LED şerit ışıklarını kesme konusunda nasıl yapılır makalemize göz atın .

SSS: Wowled LED'leri lehimlenebilir mi?

Evet, Wowled LED şeritleri lehimlenebilir. Bu, şerit ışıkları takmak için ideal yöntemdir.

SSS: Wowled LED şeritlerinin şeritlerin arkalarında yapışkan var mı?

Wowled LED'ler şerit ışıkları, çok kolay ve güvenli bir şekilde kurulumu mümkün kılan 3 M marka bir yapıştırıcıya sahiptir. Daha ağır açık alanlı şeritler için, silikon montaj braketlerini daha uzun vadeli bir montaj için kullanmanızı öneririz.

SSS: LED bantlarınızda hangi özel yapıştırıcı kullanılıyor?

Suya dayanıklı olmayan IP20 ve su geçirmez IP68 3M VHB 4930 yapışkan bandı kullanır. Dışarıda suya dayanıklı IP65 3M 9731 yapışkan bant kullanır. 

SSS: LED Ömrü Ne Kadardır? 

Işıklarımız titizlikle test edilmiş ve% 70 aydınlığa düşmeden önce 50.000 saat beklenen bir ömrü var. Bunun anlamı, gündüz 12 saat ışıklarınızı kullanırsanız, ışıkların 10 yıldan uzun sürmesi beklenir. Bu süre geçtikten sonra bile ışıklar% 70'lik bir parlaklık kalacaktır. Daha yüksek çıkışlı şeritler, beklenen kullanım ömrüne erişmek için bir ısı emici gerektirir.

SSS: Halat ışıkları ve LED şerit ışıkları arasındaki fark nedir?

Halat ışıkları daha uzun bir çalışma uzunluğuna ve daha düşük fiyatlamaya sahip olmakla birlikte, şerit ışıklarının faydaları halat ışıklarının avantajlarından daha fazladır. Şerit ışıkları boyutları, teknolojisi ve yapışkanları nedeniyle inanılmaz derecede parlaktır ve kurulumu kolaydır.Ayrıca çeşitli renklerde ve karartma seçeneklerine sahiptirler. Bununla birlikte, ikisini karşılaştırırken not etmeniz gereken en önemli faktör, şerit ışıklarının (özellikle Wowled'ın LED şerit ışıkları) ip ışıklarından üstün olduğu şüphelerin ötesinde ışık kalitesindeki muazzam farktır.

İkisi arasındaki farkı öğrenmeye devam etmek için, buraya tıklayın. 

 

Ürün kalitesi

SSS: Wowled LED'leri başka yerlerde satılan şeritlerden üstün yapan nedir? 

LED şeridinin görünümü genellikle aldatıcı olabilir. LED şeritler benzer görünse de, performans çok değişebilir. Bir LED şerit kalitesi, en iyi kalitede bileşenlerin, ısı dağılımının, seçilen bölme yoluyla renk tutarlılığının, doğrulanabilir uzun ömürlü olması, şerit ömrü boyunca düşük veya küçük renk kayması (kromatiklik kaymaları) ve doğrulanabilir performansa dayanır. Montaj zemine sadece en kaliteli parçalar davet edilir.Şeritlerin serin kalmasını ve yıllarca parlak olmasını sağlamak için LED'lerimizi yetersiz kalırız ve her şeridi fabrikadan ayrılmadan 8-12 saat önce test ederiz.

Wowled LED'leri, geri çekilip düzeltilmemeniz için asla aydınlatma üretmez. Gerçekten bir 'set ve unut' çözümü yarattığımızı düşünüyoruz. "Wowled LED'leri en yüksek kalitede LED şerit ışığı nasıl üretir? "Dedi.

SSS: Wowled LED'leri kendi şerit ışıklarını üretiyor mu yoksa sadece bir bayi misiniz?

Kaliteli kalite kontrol koşulları altında tek bir fabrikada evde ve sözleşme imalatında ürünler tasarlarız. Kullanılan tüm bileşenleri seçip seçiyoruz ve tüm şerit ışıklarımız en yüksek kaliteye sahip.

Ayrıca, tüm ışıklar, Tustin, California'daki depolama tesisimize gönderilmeden önce ve tamamlandıktan sonra 8-12 saat boyunca test edilir.Daha sonra varışta ikinci kez test edilirler. Her seferinde ışıklarınızın çalışacağını garanti edebiliriz.

SSS: Şerit ışıklarınızın ömrü nedir?

Işıklarımız titizlikle test edilmiş ve% 70 aydınlığa düşmeden önce 30.000 ila 50.000 saat arasında beklenen yaşam ömrüne sahip olmuştur.Bunun anlamı, ışıklarınızı günde 12 saat boyunca her gün kullanırsanız, ışıkla