Şerit Led Hakkında

Şerit led fiyatları

Dekorasyonun en önemli unsurlarından birisi de aydınlatmadır. Bir evi, arabayı veya aklınıza gelebilecek herhangi bir mekanı dekore etmek istediğiniz zaman mutlak surette aydınlatma ürünlerini de kullanmanız gerekecektir. Aydınlatmanın şık ve hoş bir yöntemi de, LED kullanmaktan geçer.
Bilhassa son dönemlerde yaygınlığını arttıran ve tercih sebebi haline gelen şerit ledler, kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.  
Şerit led kullanarak sizler de istediğiniz yeri şık bir şekilde aydınlatabilir, hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz bir şekli aydınlatabilirsiniz. 
Silikonlu olan şerit ledler esnek oldukları için her ortama ayak uydurabilir, istediğiniz gibi şekil alabilir. 

Şerit LED kullanım alanları


Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlayan şerit ledler kendine bir çok kullanım alanı bulmaktadır. Bunları sayacak olursak
Evlerde tavan içi gizli ışık aydınlatmaları
Otellerde, ticari yapılarda hatta konutlarda renkli dış cephe aydınlatmalarında
Tabela yapımında
Otomobillerde, teknelerde, yatlarda, mobiletlerde ve çeşitli taşıtlarda aydınlatma ve süsleme amaçlı olarak
Merdiven altlarında
Bina cephelerinde köşe kontürlerini ortaya çıkarmada
gibi oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Şerit LED Adaptörü


Şerit led ile uygulama yaparken adaptör seçimi de önemli bir konudur. Şerit led adaptörü bağlayacağımız yerde toplam led miktarını ledin 1 metresinin çektiği akımla çarparak ilgili adaptör seçimimizi yaparız. Örneğin evimizin tavanında 18 metre led uygulayacağız 5 metrelik 4 paket ledi uç uca lehimleyerek 20 metrelik tek bir led parçası yaparız daha sonra 2 metrelik kısmı kesip ayırarak 18 metrelik ledi tek parça haline tavandaki boşluğa monte ederiz. Eğer ledimiz metrede 0,4 Amper akım çekiyorsa 18×0,4=7,2 Amper toplam yükümüz vardır. Buna göre piyasada bulabileceğimiz şerit led adaptörlerinden 7,5 A veya 8,5A gücünde bir adaptör kullanmak uygun olacaktır. 7,2 ile 7,5 arasındaki akım farkı çok az olduğundan 8,5A seçmek daha emniyetli olacaktır. Voltajı aşmadığınız sürece amper olarak daha büyük güç kaynağı seçmek hiçbir şekilde led'e zarar vermez. 1,5 Amperlik led yükünü 50 Amper ile de besleyebilirsiniz ancak 12 voltluk ledi 24 voltla beslerseniz ledler bozulacaktır.
Uzun metrajlı şerit led tek güç kaynağı ile beslerken dikkat edilmesi gereken nokta eşit uzaklıklardan ve 5-10 metrede bir voltaj girişi verilecek şekilde besleme yapılmalıdır. Aksi taktirde bir uçtan beslenen 18 metrelik led diğer uçta sönükleşecektir. Bu durumda 18 metrelik ledi dokuzuncu metreden beslemek veya baş ve son ucun bir araya geldiği durumlarda (yuvarlak veya dikdörtgen gibi) baş ve ucu birleştirip beslemeyi bu birleşme noktasından vermek en uygun besleme yöntemi olacaktır

Şerit led nasıl takılır?


Şerit led genelde 5 veya 10 cm’de bir kesim yerlerinden kesilerek birbirine eklenebilir veya yine bu kesim yerlerinden besleme (voltaj) uçları çıkarılabilir. Şerit led bozulduğunda bu 5 veya 10 santimlik kısımların arasında kalan 3-6 adet led bozulur. Eğer aşırı voltaj uygulanmazsa tamamının birden bozulması pek görülen bir durum değildir. Bozulan kısımlar da ek yerlerinden kesilerek sağlam olanlarla değiştirilip onarılabilir. Kullandığınız şerit led kaç volt ise o voltajda güç kaynağı kullanmalısınız 12 volt led’e 24 volt uygularsanız şerit led bozulacaktır. Birden çok şerit led bağlanacaksa şerit ledler birbirine paralel olarak bağlanır. Yani her bir şerit led grubunun + artıları + artı uca -eksileri -eksi uca gelecek şekilde bağlanır.
Şerit led nasıl bağlanır?
Şerit led ürünlerinin bağlantısı nasıl yapılır. Şerit led genelde 5 metrelik paketler halinde satılır. İhtiyacınıza göre kesip veya birleştirip kullanabilirsiniz. Her 5 cm’de bir kesim yerleri mevcuttur. Bu kısımlardan besleme uçları çıkarılabilir veya üst üste bindirip lehim yapılarak şerit ledler birbirine eklenebilir.

 

Dünya'nın Çok Yönlü Aydınlatma Yöntemi - Şerit Led

Beyaz LED şerit LED şerit ışıkları, geniş renk yelpazesi, parlaklık, animasyon ve herhangi bir projeye ışık sağlamak için birbirine bağlanma yeteneği nedeniyle iç tasarım fikirlerinin sonsuz bir kaynağıdır.
Çok düşük güç tüketimi, çok uzun kullanım ömrü, çevre dostu, dayanıklılık ve düşük bakım masrafı gibi LED ışıklarının kendilerinin sayısız avantajlarının yanısıra.
Altında kabine led şerit örneği.LED şeritler görev aydınlatması için de mükemmeldir ve floresan tüplerin yerini alabilirler.
Şerit ışıkları - flüoresan tüplerinin aksine - da kısılabilir ve bir kaynaktaki ışık ışını birbirinin yanında birden fazla sıra koyarak güçlenebilir. 
Şerit ışıkları tablonun yakınında veya çocukların erişebileceği başka herhangi bir ek ışığın mükemmel kaynaklarıdır.
Güvenlik açısından bakıldığında, şeritler düşük voltajda çalıştıkları için idealdir ve ayrıca silikon kaplama ve yüksek IP değerleri ile sudan korurlar.
Ahşap üzerine gömülü LED Profil Şeridi.YENİ! LED Profilleri ile LED Şeritlerini Giydirme
Zarif LED Profil şeritlerimiz evdeki işinizde LED şeritlerini giydirir. Her şerit şık ve modern bir tasarıma sahiptir, gömülmüş veya yüzeye monte edilebilir.
Bunlar dolap aydınlatması veya vitrin aydınlatması için mükemmeldir.
Bunlar ağaç veya plastik içine gömülebilir veya yüzeye yapışabilir. Birçok stil ve objektif seçenekleri mevcut, 
Projeniz için her profil şeridi özel kesim ve imal ediyoruz.

Şerit Led Özellikleri

Suya dayanıklı olarak mevcuttur ve su altında bile yanabilir.
10,000 renk mevcut.
Her 5 santimetrede kesilebilir (her 3 ledi de kesilebilir).
Arka tarafta 3M yapışkan bant ile veya başka yollarla takılması kolaydır.
Standart uzunluk 10-15 cm elektrik kablosuyla makara başına 5 metre kadardır.
PCB Malzemesi: Esnek bakır, PCB rengi altın, beyaz veya boştur.
50.000 saat ömrü.
Uygulamalar - LED Şeritleri Nerelerde Kullanabilir:
Ticari ve konut dekorasyonu
Tezgah altı aydınlatması
Medya aydınlatması
Geniş alan arka plan aydınlatması
Küçük - orta kanal harfler
Satış noktası göstergeleri
Neon replasmanı
Esnek LED Şerit ışık satın alma rehberi: LED şerit ışıkları nasıl seçilir?
LED şerit Aydınlatma Kılavuzunu karşılaştırUltraBright Design Series LED şerit aydınlatması ile Accent cove aydınlatma  örneği 
Müşterilerin% 90'ı, LED şerit ışıklarını seçmeden önce bu bilgiyi yararlı buldu
Kullanımı esnek LED şerit ışıklar dünyada hızla modern aydınlatma tasarımı artıyor. Mimarlar ve aydınlatma tasarımcıları, artan bir oranda konut, ticari ve endüstriyel projelere LED şerit ışıkları uygulamaktadır. Bunun nedeni, verimlilik, renk seçenekleri, parlaklık ve kurulum kolaylığında bir artış olması. Bir ev sahibi artık tam bir aydınlatma seti ve bir saat veya iki ışıkla çalışan bir profesyonel gibi tasarlanabilir . 
LED şerit ışıkları (ayrıca LED şerit ışıkları veya LED şerit ışıkları) için piyasada birçok seçenek vardır ve LED şerit ışıklarının seçiminde  net bir standart yoktur . Uzmanları ve yeni gelenleri eğitmek için bu kılavuzu hazırladık. 
LED'ler için yeni misiniz?
LED şerit ışıkları nedir ve ne yapabilirler? 
LED şerit ışık müşteri tarafından sunulan proje fotoğrafları
Projenizi almadan önce önemli notlar:
1. Adım: Açık bir vizyon edinin! Her proje benzersiz olduğu için hepsi-bir-arada bir çözüm bulunmamaktadır. Farklı projeler farklı türde LED şeritleri gerektirir. 
1. Ne aydınlatacaksın? 
2. Nereye kurulacak? 
3. Işıklarınızı karartmak mı yoksa uzaktan kumanda veya duvar anahtarı ile kontrol etmek mi istiyorsunuz ? 
4. Hangi genel bakışa ulaşmak istiyorsunuz? 
5. Hangi renge ihtiyacım var? 
6. Hangi malzemeleri aydınlatıyorum? 
7. Bölgede başka ışıklar var mı, öyleyse renkleri ne?
Hazır mısın Haydi gidelim!
 - LED şerit aydınlatmasını seçmeden veya karşılaştırmadan önce bilmeniz gereken en iyi 4 şey -  
1. Lümen, CCT ve CRI (Renkli Görüntü Dizini)
1.1 Lümen  (Parlaklık)

Lümen, insan gözü olarak algılanan parlaklığın ölçümüdür. Akkor aydınlatma yüzünden, ışığın parlaklığını ölçmek için watt kullanmaya alışkınız. Bugün, lümeni kullanıyoruz.  Lümen, hangi LED şerit ışığını bakmanız gerektiğinde seçeceğiniz en önemli değişkentir . C ne zaman şerit omparing lümen çıkışı şerit, aynı şeyi söylemenin farklı yolları vardır unutmayın.
Sorulması gereken sorular "Her Lümen nedir? Ayak, metre veya makara başına? Ne zamandır bir makara? " 
Farklı projeler istenilen bir görünüme ulaşmak için belirli bir parlaklık seviyesine ihtiyaç duyar. Tavsiyemiz her zaman ihtiyaç duyulduğundan daha parlak bir hal alıp dimmer eklemektir. LED'lerinizin tam güç ve parlaklığının altında çalıştırmak ömrünü de artırabilir.
Aşağıda genel bir rehber bulunmaktadır. Projenizi sizinle birlikte tasarlamaya her zaman yardımcı oluruz .
Hızlı rehber:
Örnek Uygulama    Lümen gerekli / LED şerit ayağı 
Vurgulu Aydınlatma  ve Mood Aydınlatması    ~ 156 - 350
Kabine Aydınlatması Altında    ~ 175-525
Işık kaynağından düşük mesafeli görev aydınlatma    ~ 280-437
Görev Işık kaynağından daha uzak mesafedeki ışıklandırma     ~ 344 - 687
Yatak odasında / otel / araç / lobide dolaylı ışıklandırma     ~ 375 - 562
Endüstriyel aydınlatma / tabela / tüp değiştirmeleri    ~ 500 - 950
Aşağıda LED şerit ışıklarını ve yaydığı lümeni gösteren bir fotoğraf var
LED şerit ışıklarındaki lümen karşılaştırması
Önemli : Şirket, lümen çıktısını belirtmezse dikkatli olun. Parlaklığın siz onları satın alana kadar ne olacağını bilmiyorsunuz. Flexfire LED'leri dünyadaki en parlak LED şerit ışıklarından bazılarına sahiptir. Kalite sizin için önemliyse, "lümen çıkışı" iddialarını doğrulamak için her zaman test veri formlarını herhangi bir şirketten isteyin. 
Lümeni tek karşılaştırma olarak kullanmak zor olabilir! Bazı markalar, daha parlak hale getirmek için LED'lerini aşırı güçlendirir. Ne yazık ki, bu onları daha hızlı başarısızlığa uğratır ve yakar. LED cipslerini, puanlamanın bitmediğinden emin olmak için güç altına alıyoruz  .
 Renk Sıcaklığı 
CCT (Correlated Color Temperature), derece Kelvin (K) cinsinden ölçülen ışığın renk sıcaklığına karşılık gelir. Sıcaklık derecelendirmesi, beyaz ışığın nasıl göründüğünü doğrudan etkiler; Serin beyazdan sıcak beyaza değişir. Örneğin 2000 - 3000 K değerine sahip bir ışık kaynağı, sıcak beyaz ışık olarak görülüyor. Sıcak beyaz ışık çok turuncu ve / veya sarı görünüyor. Kelvin derecesini arttırırken renk sarıdan sarımsı beyaza beyaza ve daha sonra mavimsi beyaza (en havalı beyaz olana) dönüşecektir. Değişen sıcaklıkların farklı isimleri olmasına rağmen, kırmızı, yeşil veya mor gibi gerçek renklerle karıştırılmamalıdır. CCT, beyaz ışığa veya daha doğrusu renk sıcaklığına özgüdür.
Farklı cct beyazlarının örnekleri
"Amazon'dan 6000k ışık ve 6000k ışık size sipariş verebilir miyim, aynı görünecekler mi?" Cevap muhtemelen hayır . Tüm CCT'ler eşit olarak yaratılmamaktadır. "Soğuk beyaz" olan bazı ışıkların saf beyaz görünmeyebileceğini fark edebilirsiniz. Onlara yeşilimsi, morumsu veya mavimsi tonlar verebilir mi? Bunun nedeni, LED'lerin gerçek beyazdan uzakta hazırlanmış yığınlardan (kutu) seçilmiş olmasıdır. LED şeritlerin üreticisine LED'lerini nasıl bağladıklarını ve seçim sürecini sormaları önemlidir. 
Hangi rengi seçmelisin?
3000k, 4200k ve 6200k ışıkların altında aynı mutfağa bir örnek. Aydınlatmanın her şeyi nasıl değiştirdiğine dikkat edin!
Renk Sıcaklıklarını Karşılaştırma
1.3 CRI - Renk Oluşturma Endeksi
Makale:  CRI Nedir? CRI Açıklaması
Dolabınızdaki yürüyüşte siyah ve lacivert renkli çoraplar arasındaki farkı anlayamıyor musunuz? Mevcut aydınlatma kaynağınızın CRI değeri çok düşük olabilir! Renk Oluşturma İndeksi (CRI), güneş ışığına kıyasla renklerin bir ışık kaynağının altına nasıl baktığının ölçümüdür. Endeks, ışık kaynağı altındaki renklerin doğal güneş ışığı altında olduğu gibi görünen mükemmel 100 ile 0-100 arasında ölçülür.
- Bu derecelendirme, doğallık, renk tayfı, canlılık, tercih, renk adlandırma doğruluğu ve renk uyumunu ayırt etmeye yardımcı olmak için aydınlatma endüstrisinde de bir ölçümdür.  
- 80'den daha büyük ölçülen bir CRI ile aydınlatma, çoğu uygulama için kabul edilebilir seviyeden daha fazla kabul edilmektedir. 
- CRI değeri  90'ın üzerinde ölçülen ışıklandırma, "Yüksek CRI" ışıkları olarak kabul edilir ve başta ticari, sanat, film, fotoğrafçılık ve perakende satış yerlerinde kullanılır . - Yüksek CRI 93+ Işıklarımızı görün 
2. LED şerit boyutunu ve şerideki LED sayısını karşılaştırın 
Geleneksel olarak, LED şerit ışıkları 5 metrelik bir makara (makara) veya 16 '5' 'boyutlarında ambalajlanır. LED'leri ve dirençleri esnek devre kartında "seçip yerleştirmek" için kullanılan makinelerin uzunluğu genelde 3 inç'dir, bu nedenle ayrı makaralar bir bütün makarayı tamamlamak için lehimlenirler. Satın alırken, ayağa veya makaraya göre satın aldığınızdan emin olun. Kontrol etmeden önce uzunluğu onaylayın. 
Başlamadan önce LED şeritlerine kaç metre ihtiyaç duyduğunuzu ölçün. Bu fiyat karşılaştırmasını kolaylaştıracaktır (elbette kalite karşılaştırıldıktan sonra). Satılan makaradaki ayak sayısını belirledikten sonra makaranın kaç LED cipsinin ve LED çipinin tipine bakın. Bu şirketler arasındaki LED şeritlerini karşılaştırmak için kullanılabilir. 
LED çiplerinin numaraları ne demektir?
Aşağıda şirketlerin LED şerit ışıkları hakkında konuştıklarında rakamların ne anlam ifade ettiğinin bir örneği verilmiştir. Tam sayfa burada 5050 ve 3528 ve 3014 LED cipsleri arasındaki fark nedir?  Tüm cipsler eşit olarak oluşturulmaz.  
En iyi LED şerit ışıkları nelerdir?
LED cipsinin çeşitleri ve belirtilen sayıların anlamları
3. Şerit LED'leri için tüketilen voltaj
Güç tüketimi, bir toplumun LED'lere geçmeye başlamış olmasının nedenlerinden biridir. Watt, bu ışıklar yanıyorsa ne kadar enerjiyi tükettiğimizi ve her ayın sonunda ne kadar ödeyeceğimizi söyler. Bir kez daha, satın almadan önce ayak, metre veya makara başına voltaj değerini doğruladığınızdan emin olun.
Bazıları bir makara üzerinde "24 watt" okuyabilir ve daha sonra eve gelebilir ve bunun metre başına veya ayak başına olduğunu anlamış olabilir , yani tüm makaranın aslında daha fazla kullandığı anlamına gelir. Daha da kötüsü, 30 watt'ı kaplayan bir güç kaynağı satın aldılar, bu yeterli olacağını düşünüyordu. Bu genellikle satıcı önemli bilgileri kolay okunabilir bir biçimde listelemediğinde ortaya çıkar.
Son olarak, esnek LED şerit ışıklarınızın kullandığı gerilimi anladığınızdan emin olun. Kullanan bir LED ışık şeridi 24 volt olacak değil çalışmak bir satın alırsanız 12 voltluk güç kaynağı ve aynı zamanda yangın riskine neden olabilir. Sen gerek senin ışıkları için doğru güç birimini seçin .       
4. Doğrulanabilir Kalite 
Gelecek yıllar için kullanılabilecek bir "set-and-forget" aydınlatma sistemi arıyorsun. LED'lerin ömrünü uzattığından, evinizin ve işinizin çevresinde güvende olduğundan ve yerini alacak ilave bakım masrafları gerekmediğinden emin olmak için kalite taleplerini doğrulamanız gerekir.
1. Termal Yönetim - Isı = LED'ler için ölüm. Düzgün termal yönetim ve ısı dağıtımı için LED şerit ışıklarının nasıl ve nasıl tasarlandığını sorun. Emin değillerse, LED'in 50.000 saatlik LED yongası ömrü 10.000 veya 20.000 saat düşebilir.  Bu, bir yonga seviyesinde ve bir PCB seviyesinde yapılabilir. Isıları LED'lerden uzakta dağıtmak için yalnızca bir alüminyum ısı emicisine güvenmeyin. Ürün ömrünün uzamasını sağlamak için bir bileşen seviyesinde tasarlanmalıdır. 
2. Renk Kalitesi ve Doğruluğu - Bir 'sıcak beyaz' üreten LED şerit ışığı satın aldığınızda, LED'lerden parlak bir beyaz renk elde etmenizi beklememelisiniz. Satın aldığınız renk ne olacağını kanıtlayan test raporlarını isteyin. 
3. Güvenlik Sertifikaları -  Yalnızca Amazon veya Ebay'yi kullanarak bir satıcının güvenlik taleplerini doğrulamak zordur . LED'lerin güvenli olduğundan ve kurşun veya diğer tehlikeli maddeler içermediğinden emin olmak için UL listelerini veya RoHS kayıt defterini kontrol edin. 
4. Malzeme Kalitesi  - Ürün performansı ve uzun ömür LED'lerin kalitesine değil, PCB'de kullanılan kalınlık ve malzemelere, dirençlere, kablolara ve kurşunsuz lehimlenmeye göre belirlenir. 
5. Test  Raporları - Parlaklık ve uzun ömür taleplerini doğrulamak için test raporları isteyin. Bunlar, LM-79 testleri, IES 
raporları vb . Içerebilir . 
6. Garanti, Müşteri Hizmetleri ve Kurulum / Tasarım Yardımları  -  Size ne olursa olsun projenizi tasarlamaya yardım etmek için buradayız . Bizim LED şerit ışıklarımız günümüzde piyasada bulunan en yüksek kaliteyi temsil etmektedir ve önümüzdeki yıllar için proje alanınızı aydınlatacaktır.
LED şerit ışıklarını seçerken diğer hususlar: 
Güvenebileceğiniz bir ürüye ihtiyacınız var ve yıllarca iyi temiz bir ışık üreteceksiniz ve bu süreçte tasarruf sağlayacaksınız. 
LED pazarı, çeşitli kalite, maliyet ve özellikler seviyeleri sunan üreticiler ve distribütörler tarafından oldukça doymuş durumdadır. Güvenlik ve kalite amaçları nedeniyle, Flexfire LED'leri ve Amazon'daki gibi diğer rakipler arasındaki fark nedir - LED Şerit Işık İncelemeleri - Flexfire Vs Amazon Strip arasındaki farkı sorgulamak için bu sayfayı ve videoyu oluşturduk
Flexfire LED'lerin şerit ışıkları NASA, Lockheed Martin, JPL, ABD havaalanı, Disney, Hilton Hotels, büyük perakende zincirleri ve binlerce mutlu ev sahibi tarafından kullanıldı. Şansımız, ışıklarımızı bir yerlerde görmüş olmalısınız.